این فکر، درست همزمان با شروع اذان صبح امروز به ذهنم رسید. حالا درست است که اواخر ماه صفر نشسته بودم روزهای بین تولد رحمه للعالمین و میلاد پیامبر دین محبت را شمرده و از رسیدن به عدد ۴۰ غرق لذت و شگفتی شده بودم و درست است که ایده برگزاری چله در وبلاگ یا اینستاگرام را همین چند وقت پیش غزل عزیزم مطرح کرد (و البته نشد که اجرایی شود). اما به هر حال جرقه چیزهایی که الان می نویسم همین دقایق پیش در ذهنم زده شد.

میخواهم یک چله گروهی برگزار کنم. از ۱۷ ربیع الاول (۲۴ آبان، فردا)، میلاد پیامبر اسلام (ص) تا ۲۵ دسامبر (۴ دی) میلاد حضرت عیسی (ع). 

موضوع چله چیست؟ 

۱. هر روز خواندن یک زیارت عاشورا 

۲. یک سری محافظتهای زبانی (مثلا غیبت نکردن، پرحرفی نکردن، منفی بافی نکردن و.) که در مورد این که کدام یکی یا کدامها از این موارد باشد باید قبل از شروع چله تصمیم بگیریم.

۳. هر روز یک کار خیر کوچک ویژه آن روز (مثلا یک روز با یک بچه کوچک بازی کنیم، یک روز والدینمان را خوشحال کنیم، یک روز صدقه بدهیم و.

نیت چله چیست؟

هر کس نیت کند بزرگترین آرزوی بقیه ی افراد مشارکت کننده در چله به زودی و با نهایت خیر و برکت و خوبی، برآورده شود! 

کجا چله را برگزار کنیم؟

من دو تا ایده دارم که با نظر متقاضیان شرکت در چله یکی را انتخاب می کنم:

۱. اینستاگرام: یک پیج خصوصی می سازم (یا از همان پیج پست موقت استفاده میکنم). هر کس مایل بود، آیدی اش را برای من می فرستد و آیدی این صفحه را میگیرد و آن را فالو کند. من هر شب ساعت ده، در مورد کارهایی که روز بعد انجام می دهیم یک پست میگذارم و تا ساعت ۱۰ شب بعد هم می توانیم از تجربه های خوب و انرژی مثبتهایی که در طول آن روز گرفته ایم زیر پست بنویسیم و این طوری برای ادامه چله به هم انرژی مثبت بدهیم.

۲. وبلاگ: ۴۰ پست رمزی در همین وبلاگ یا وبلاگ رمزی مستقل و دادن رمز به متقاضیهای شرکت در چله و گذاشتن پست و کامنت به همان شیوه که در مورد اینستا گرام توضیح دادم. 

چه کسانی می توانند در چله شرکت کنند؟

همه ی شما بلاگرهایی که اینجا را میخوانید و همه ی دوستانتان در صورتی که مایل باشید و مایل باشند. فقط کافی است تا ساعت ۱۲ امشب، زیر همین پست اعلام آمادگی کنید وتا ساعت ۹ امشب نظرتان را در مورد محل برگزاری چله (همینجا، وبلاگ رمزی جدید یا اینستا) و موضوع شماره ۲ چله بگویید. من راس ساعت ۹، تصمیم نهایی را اعلام میکنم‌ و اگر وبلاگ بود، برای کسانی که اعلام تمایل کرده اند، آدرس/ رمز میفرستم و اگر اینستا بود، شما باید برای من آیدی بفرستید و من هم آیدی پیج را می دهم. ساعت ده هم اولین پست را (که مربوط به کارهای روز اول چله است) می گذارم و به امید خدا از صبح جمعه شروع می کنیم.

حالا چه کار کنیم؟

۱. اگر دوست داشتید با گذاشتن لینک این پست در وبلاگهایتان،به دوستانتان اطلاع رسانی کنید. اگر آنها بخواهند در چله شرکت کنند، باید خودشان برایم کامنت بگذارند.

۲. زیر این پست کامنت خصوصی یا غیرخصوصی بگذارید و پیشنهادهایی که به ذهنتان می رسد را بنویسید. من باید تا ساعت ۹ امشب به جمع بندی برسم و نتیجه را به شما اعلام کنم.

۳. اگر مایل به شرکت در چله هستید، تا ۱۲ امشب فرصت دارید که اعلام کنید و آدرس و رمز بگیرید.

خب. این از توضیحات من، حالا نوبت شما است.

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها